Tematyka
Prowadzimy szkolenia w języku polskim oraz angielskim z zakresu sterowników programowalnych PLC. Są to przede wszystkim sterowniki firmy Siemens S7-200, S7-300, S7-1200, S7-1500, a także Logo8. Możemy przeprowadzić szkolenie na innych sterownikach po wcześniejszym ustaleniu szczegółów szkolenia. Możliwość szkolenia z urządzeń SIMOCODE.
Są to szkolenia indywidualne lub w małych grupach. Przy większej ilości zainteresowanych szkolenie może odbyć się u klienta. Możliwość rozłożenia szkoleń w weekendy.
Posiadamy autorski program szkoleniowy, który obejmuje podstawy sterowników PLC, ale również ujawnia bardziej skomplikowane tajniki programowania. Zajęcia są czysto praktyczne, odbywają się z wykorzystaniem naszych makiet, które również posiadamy w ofercie sprzedaży.
Dodatkowo realizujemy zlecenia kursów internetowych poprzez firmę MEPI na stronie "Udemy". Link: https://www.udemy.com/kurs-plc-simatic-siemens-s7-1200-od-podstaw/?couponCode=MEPIPLC2018
Poniżej do pobrania zagadnienia prowadzonych szkoleń.
Makiety
Posiadamy w sprzedaży makiety szkoleniowe wraz z opracowanymi zadaniami. Makiety te wykonywane są na zamówienie i mogą być modyfikowane zgodnie z Państwa wymaganiami. Oferujemy bazową makietę do instalacji sterownika PLC wraz z wygodnymi gniazdami banankowymi w celu podłączenia makiety z innymi obiektami szkoleniowymi, a także z gniazdami przyłączeniowymi dla innych makiet. Na szynę montażową można zamontować dowolny sterownik PLC. Na zdjęciu S7-1200. Dodatkowo makieta bazowa posiada wyjście zasilające 12V.
Na zdjęciu po lewej znajduje się podstawowa makieta szkoleniowa. Wyposażona ona jest w: zadajniki binarne (mono oraz Bi stabilne), lampki sygnalizacyjne led, zadajniki analogowe w postaci pokrętła rezystancyjnego, czujnika oświetlenia oraz czujnika temperatury KTY81. Dodatkowo na makiecie może się znaleźć czujnik temperatury RTD do podłączenia z modułem pomiaru temperatury. Na makiecie zamontowane są również: wentylator z pomiarem prędkości obrotowej, 4 cyfrowy zegar 7-segmentowy oraz buzzer.
Kolejną makietą jest skrzyżowanie dla pieszych wzorujące się na logice zastosowanej we Wrocławiu na ulicy Wyścigowej. Skrzyżowanie to jest podstawową makietą sprawdzającą umiejętności programowania i radzenia sobie z sekwencjami wyzwalanymi w dowolnych momentach. Na skrzyżowaniu poza sygnalizacją świetlną oraz przyciskami dla pieszych są również 2 dodatkowe przyciski symulujące impuls z kamer wykrywających zbyt szybko jadące samochody. Są to przyciski, które na początku nie muszą być w ogóle oprogramowane jednak ich oprogramowanie wiąże się z dużo większym skomplikowaniem programu do obsługi sygnalizacji prostego skrzyżowania.
Posiadamy również przygotowane układy sterowania silnikami krokowymi, DC oraz AC. Na zdjęciu po lewej kontroler silnika krokowego firmy Leadshine z zastosowanym sterowaniem PTO. Dostępne również modele sterowania silnikami z wykorzystaniem techniki PWM. Oprogramowanie tworzone w obiektach technologicznych firmy Siemens w TiA Portal.
Posiadamy możliwość zaprojektowania makiety pod Państwa wymagania. Przykładowo może to być makieta symulatora pralki z rzeczywistymi procesami zachodzącymi w urządzeniu, z wykorzystaniem podobnych urządzeń stosowanych w pralkach. Jesteśmy otwarci na Państwa propozycje.
W celu otrzymana oferty cenowej na daną makietę proszę o kontakt.