Elektryka

MENU

Oferta

  W zakresie elektryki oferujemy usługi związane z instalacjami budynkowymi. Bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu oraz wiedzy popartej odpowiednimi uprawnieniami, wykonujemy instalacje elektryczne w domkach jednorodzinnych, mieszkaniach jak i całych obiektach użytkowych. Posiadamy w ofercie nasz inteligentny system budynkowy ARES-PLC. Dodatkowo posiadamy kwalifikacje do zakładania instalacji inteligentnych takich jak: KNX, czy Fibaro.

    Elektryk tak jak saper może pomylić się tylko raz, dlatego w swojej pracy kierujemy się mottem, aby zawsze więcej razy pomyśleć, a dopiero potem coś zrobić. Posiadamy w swoim dorobku wykonane prace instalatorskie w mieszkaniach (modernizacje) jak i domków jednorodzinnych (zakładanie nowej instalacji wg. projektu), a także modernizację instalacji w Kościele wraz z zainstalowaniem alarmu przeciwpożarowego.


Oferujemy Państwu następujące usługi:


 • wykonanie elektrycznych instalacji budynkowych wraz z przyłączem (zgodnie z projektem)
 • wykonanie instalacji alarmowych
 • wykonanie instalacji przeciw-pożarowych
 • wykonanie instalacji sygnałowych (telefon, telewizja, Internet)
 • wykonanie instalacji domofonowych oraz video-domofonowych
 • wykonanie instalacji monitoringu
 • wykonanie instalacji inteligentnego sterowania ARES-PLC, Fibaro oraz KNX
 • a także wdrażanie systemów opartych na sterownikach programowalnych PLC do dowolnych zastosowań (nawadnianie ogródków w zależności od wielu zmiennych, sterowanie ogrzewaniem zdalnie przez telefon, otwieranie drzwi domofonowych za pomocą SMS, zdalne sterowanie przez web-serwery oraz wiele innych…)

Inteligentne Instalacje

Inteligentne instalacje budynkowe są coraz częstszym wyposażeniem mieszkań. Służą one nie tylko wygodzie, ale i przede wszystkim bezpieczeństwu. Instalacja inteligentna to zbiór rozproszonych urządzeń, które są ze sobą połączone w sposób wirtualny, w celu wymiany informacji i podejmowania odpowiednich działań pod wpływem spełnionych warunków.

Instalacja poinformuje nas w dowolny sposób o alarmie włamaniowym do mieszkania, garażu czy piwnicy. System poinformuje nas o niezamkniętych oknach przy wychodzeniu w domu. Może poinformować domowników o niezamkniętych drzwiach wejściowych do domu, gdy wszyscy położą się spać. System monitoruje czy podczas naszej nieobecności w domu nie zalewa nam mieszkania. Przy naruszeniu takiej strefy system może wysyłać informację SMS oraz zamknąć dopływ wody. Można by pisać i pisać na temat zalet takiej instalacji. System ma praktycznie nieskończone możliwości rozbudowy ograniczone w zasadzie tylko inwencją twórczą użytkownika.

Instalacje tego typu mogą być stosowane nie tylko w budynkach jednorodzinnych, ale również w mieszkaniach budynków wielorodzinnych. W zależności o rodzaju systemu montaż takiej instalacji może być całkowicie bezinwazyjny, jeżeli chodzi o potrzebę rozkuwania ścian. Więcej informacji na ten temat poniżej.

Proponujemy Państwu trzy rodzaje systemów inteligentnych instalacji budynkowych. Są to systemy: nasz autorski ARES-PLC, Fibaro oraz KNX. Jesteśmy certyfikowanym partnerem systemu KNX, co jest potwierdzone dokumentem po lewej stronie, posiadamy również uprawnienia do montażu systemu Fibaro.ARES-PLC:


ARES-PLC jest naszym autorskim systemem inteligentnego sterowania. Ogromną zaletą systemu w przeciwieństwie do wszystkich pozostałych jest możliwość przełączenia w tryb manualny, czyli dezaktywowania sterowania w przypadku przebudowy lub uszkodzenia któregoś z komponentów. Jednocześnie system jest energooszczędny ponieważ podanie napięcia sterującego na urządzenia odbywa się jedynie w momencie wysłania rozkazu zmiany stanu, co równocześnie powoduje mniejsze straty energii oraz minimalny wpływ na zakłócenia.

System łączy w sobie komunikację przewodową jak i bezprzewodową. Wymagana jest jednostka kontrolująca cały system, którą jest sterownik PLC. Możliwości systemu są ogromne, ograniczone jedynie ludzką wyobraźnią. Nasz system jest najtańszym rozwiązaniem. System wymaga jedynie położenia przewodów sterujących typu Ethernet, bez ingerencji w obecną instalację elektryczną.


Przykład sterowania:

 • sterowanie roletami (opuszczanie na zmierzch, podnoszenie o danej godzinie/weekendy inaczej, opuszczanie gdy mieszkanie nagrzewa się zbyt szybko w ciągu dnia)
 • sterowanie oświetleniem (podświetlenie drogi do WC w nocy, wyłączanie światła gdy wychodzimy z domu przekręcając kluczyk w drzwiach, załączanie światła po zmierzchu, gaszenie światła w przedpokoju gdy zbyt długo załączone, załączenie światła na klatce schodowej po otwarciu drzwi po zapadnięciu zmroku, załączanie wybranego oświetlenia po zmroku przy wejściu do domu)
 • sterowanie ogrzewaniem (precyzyjne 5 stopniowe sterowanie ogrzewaniem, zawory na kaloryferach, dobranie temperatury na noc, dzień i nieobecność w domu, nagrzanie mieszkania po otrzymaniu SMS o powrocie np. z wakacji, wyłączenie grzania przy otwartych oknach)
 • sterowanie zasilaniem gniazdek (wyłączanie zasilania w wybranych gniazdkach podczas nieobecności w domu, pójścia spać)
 • sterowanie wentylatorem (np. w WC po określonym czasie załączenie na odpowiednio dobrany czas w zależności jak długo korzystało się z WC)
 • sterowanie domofonem (otwieranie drzwi po wydzwonieniu sekwencji jeżeli na to domofon zezwala, zapalanie światła)
 • sterowanie klimatyzacją (w zależności od warunków otwartych okien, temperatury)
 • kontrolowanie okien (przy otwartym balkonie podczas wyjścia z domu powiadomienie SMS)
 • pomiar temperatury w każdym pomieszczeniu
 • kontrolowanie alarmu (otwarcia drzwi w piwnicy, itp. informacja dźwiękowa w domu lub podczas nieobecności SMS)
 • symulacja obecności w domu
 • kontrolowanie położenia rygli drzwiach wejściowych (informowanie dźwiękowe o niezamkniętych drzwiach po zgaszeniu świateł wieczorem)
 • sterowanie bezprzewodowe (przy łóżkach kładąc się spać możliwość gaszenia światła w pokoju lub całym domu bez potrzeby wstawania)
 • sterowanie z poziomu dotykowego panela HMI i web-serwera z dowolnego miejsca na świecie
 • kontrolowanie zalania (łazienka/kuchnia, odcięcie wody)
 • przypomnienia SMS w danym dniu
 • kontrolowanie zasłabnięcia w WC/łazience (po upływie czasu wymóg naciśnięcia przycisku)
 • kontrolowanie poziomu wód w studzienkach/szambie
 • podlewanie ogródka w określonych warunkach
 • pomiary warunków klimatycznych

Jeden z naszych systemów jest w użyciu już od 2009 roku do dnia dzisiejszego.FIBARO:


Fibaro jest systemem bezprzewodowym, który można prosto wdrożyć w już istniejącej instalacji elektrycznej w mieszkaniu/domku. Elementy komunikujące się ze sobą zasilane są bateryjnie, natomiast droga komunikacji jest bezprzewodowa według standardu Z WAVE. Elementy są na tyle małe, że bez problemu mieszczą się w puszkach instalacyjnych. System poza sensorami i aktorami, czyli urządzeniami wykonawczymi, składa się również z głównej jednostki sterującej tzw. Home Center. Jest to mały kompaktowy komputer, który zarządza całym systemem oraz dzięki któremu możemy tworzyć wizualizację na tablety, telefony komórkowe w celu kontrolowania urządzeń domowych.


Więcej informacji o systemie na stronie http://www.fibaro.com/plKNX:


Instalacja KNX wymaga położenia magistrali, po której będzie dokonywana wymiana danych. Magistrala ta składa się z jednego dwużyłowego przewodu, który należy położyć dodatkowo poza instalacją elektryczną w ścianach budynku. Instalacja elektryczna może zostać w ten sposób znacznie uproszczona, ponieważ magistrala danych przejmuje większą część sterowania urządzeniami na siebie. System ten posiada ogromne możliwości rozbudowy o urządzenia różnych producentów, co stwarza ten system bardzo uniwersalnym. Można zbudować inteligentną instalację korzystając zarówno z bardzo drogich ale i tańszych elementów. System ten nie wymaga żadnej jednostki sterującej do kontrolowania urządzeń, ponieważ same urządzenia posiadają oprogramowanie sterujące, a sygnały sterujące są wysyłane za każdym razem do każdego urządzenia i tylko dane urządzenie, do którego zaadresowana jest wiadomość ją wykonuje.

Więcej informacji o systemie na stronie http://www.knxstandard.pl/