Automatyka Przemysłowa

Zakres usług

Z zakresu automatyki i robotyki zajmujemy się przede wszystkim uruchamianiem obiektów przemysłowych zarówno procesowych jak i maszynowych.

Podstawowy zakres oferowanych usług z branży automatyki:

  • programowanie sterowników PLC (Siemens, Allen Bradley, WAGO, Omron, …)
  • wizualizacje SCADA/HMI
  • modernizacja sterowania obiektami
  • montaż przemysłowych instalacji elektrycznych i automatyki (pneumatyka)
  • prefabrykacja szaf sterowniczych
  • dobór elementów automatyki

Doświadczenie

W pracy każdego automatyka najważniejsze jest doświadczenie, dokładność oraz pomysłowość. Powyższe cechy pozwalają na wdrażanie dobrych niezawodnych rozwiązań. Posiadamy rekomendacje takich firm jak: Siemens oraz Bosch.

od 2019 do dziś: zarządzanie projektami oraz rozwijanie standardu dla transportu wewnętrznego

2019 Amazon Darlington: Oprogramowanie, emulacja i uruchomienie na obiekcie przenośników sortujących.

2019 Continental Frankfurt: Wsparcie w przygotowaniu oprogramowania systemu przenośników z trakingiem.

2019 Downpatric Irlandia Północna: Uruchomienie systemu dwukierunkowego transportu palet z trakingiem. Oprogramowanie windy.

2018 Belfast Irlandia Północna: Rozbudowa dwóch systemów sortowania i paletyzacji produktów w drukarni. Stworzenie obiegów zamkniętych dla sortowanych produktów w obu systemach w celu wprowadzenia loopingu. Rozszerzenie systemu o dodatkowego robota ABB. Dodatkowo optymalizacja procesów w obecnym systemie.

2018 Mitchelstown Irlandia: Optymalizacja procesów transportu i kontroli robotów na fabryce masła.

2018 Downpatric Irlandia Północna: Modernizacje i rozszerzanie kontroli systemu transportu produktów. Rozbudowa statystyk produkcyjnych dla konkretnego batch'a, optymalizacja procesów.

2018 Emulator obiektu: Przygotowanie obiektu symulacyjnego transportu palet oraz pudełek wraz z emulatorem ruchu oraz zachowań fizycznych w całości oprogramowane w PLC 1500. Emulator jest w stanie kontrolować do 10 produktów na przenośniku z umożliwieniem ich zderzenia uwzględniając punkty zjazdowe w wjazdowe. Stworzone zostały również emulatory urządzeń tj. roboty, destackery, podnośniki pneumatyczne, windy, silniki.

2018 Amazon Manchester, Bolton: Oprogramowanie, emulacja i uruchomienie na obiekcie obszaru sortera produktów.

2017 Amazon Manchester, Warrington: Oprogramowanie, emulacja i uruchomienie na obiekcie wybranego systemu przenośników dla firmy Amazon. Przenośniki o różnej funkcjonalności: akumulacyjne, transportowe, skrzyżowania wjazdowe. Uruchomienie stacji pakujących z windami pozycyjnymi i destackerami. Dodatkowo wsparcie w uruchomieniu sortera produktów oraz później kontrola pracy całego obiektu.

2017 Amazon Hamburg, Winsen: Oprogramowanie, emulacja i uruchomienie na obiekcie systemu przenośników dla firmy Amazon. Przenośniki o różnej funkcjonalności: akumulacyjne, transportowe, skrzyżowania wjazdowe. Dodatkowo wsparcie w uruchomieniu sortera produktów na stacje zjazdowe.

2016 Mitchelstown Irlandia: Wsparcie przy uruchomieniu systemu transportowego w fabryce masła w Irlandii Południowej. Oprogramowanie obszarów przenośników z trackingiem oraz funkcji komunikacyjnych z nadrzędnym systemem składowania danych.

2016 Downpatric Irlandia Północna: Wsparcie przy uruchomieniu systemu dostarczania materiałów potrzebnych do produkcji w fabryce parówek w Irlandii. System składał się z 2 obszarów. Pierwszy obszar to winda dla palet wraz z dwubiegunowym trakingiem dla 3 różnych destynacji. Drugi obszar składał się z 4 identycznych podobszarów trój-poziomowych wind dostarczających skrzynki na poziom produkcyjny z wykorzystaniem dwubiegunowego trakingu do określenia destynacji.

2015-2016 Downpatric Irlandia Północna: Przygotowanie standardu oraz oprogramowanie z uruchomieniem systemu transportującego oraz składującego w fabryce parówek w Irlandii Północnej. System składa się z dwóch podsystemów w zależności od typu produkcji. Całość jest obsługiwana poprzez SCADA opartą na Atvise.


Jako właściciel firmy przed jej założeniem doświadczenie zdobyłem między innymi:

2015 MJ Group Katowice/Sanok (Automotive - Faurecia): Pracowałem na stanowisku programisty systemów automatyki w MJ Group, gdzie zajmowałem się między innymi uruchomieniem samochodowych linii produkcyjnych, a także oprogramowaniem oraz doborem sprzętu do nowo zaprojektowanego elektrycznego urządzenia do przyspieszenia jednego z procesów składania siedzeń samochodowych.

2014 IFF Fraunhoffer Magdeburg: Pracowałem w instytucie naukowym IFF Fraunhoffer w Niemczech, gdzie byłem odpowiedzialny między innymi za mobilny system kontrolowania stacji ładowania akumulatorów (LiFePO4) do samochodów elektrycznych. System opierał się na sterowniku WAGO rozszerzonym o moduły komunikacji oraz pomiarowe. Sterownik miał za zadanie przede wszystkim komunikować się z nadrzędnym systemem zgodnie z normą Smart Grid IEC61850 oraz kontrolować proces ładowania.

2011-2013 Siemens Wrocław: Na samym początku pracowałem w firmie Siemens na stanowisku doradcy technicznego produktu SIMOCODE, gdzie byłem odpowiedzialny za produkt prowadząc równocześnie szkolenia z zakresu tego produktu.

2009-2010 Sosnowiec: Posiadam w swoim dorobku zaprojektowanie oraz wykonanie inteligentnej instalacji budynkowej opartej na sterowniku PLC S7-1200 oraz autorskich urządzeniach dopasowujących sygnały sterownicze do standardów automatyki, które są wykorzystywane do dnia dzisiejszego. Poprzedni system wykonany był w oparciu o karty PCI oraz oprogramowanie Visual Basic (2006-2009).